Якими продуктами варто запастися: буде дефіцит та подорожчання

Восени на українців чекає чергове підвищення цін на продукти. Тому експерти радять уже сьогодні за можливістю закупити ті товари, які найближчим часом зростуть у ціні або просто зникнуть із прилавків.

Член економічного дискусійного клубу Олег Пензін в ефірі телемарафону розповів, що буде з цінами на продукти найближчими місяцями.

Тобто, овочі та більша частина фруктів стануть трохи доступнішими.

У той же час, через те, що частково відкрилися порти і Україна почала експортувати зерно та соняшник, зростуть ціни на хліб, олію, м’ясо та молочку. Оскільки зерно почали експортувати, воно подорожчає. А це корм для тварин, звідси подорожчання м’яса.

Загалом, за словами експерта, ціни на продукти зростуть у середньому на 15% до кінця місяця. Уряд робитиме все, щоб подорожчання відбувалося поступово і не надто відчутне для простого населення. Проте, порівняно з минулим роком, базовий продуктовий кошик уже подорожчав майже на 34%. Тобто до кінця року ця позначка перетне 50%.

Щодо продукції, яка вироблялася переважно у південних областях, тепер її замінить імпортна. Це обов’язково вплине на ціну. Дефіциту як такого не повинно бути, проте все як завжди залежить від розвитку воєнної ситуації, можливості організувати логістику та інших супутніх нюансів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.