На Україну та світ насувається дуже велика небезпека. Що робити, ніхто не знає. Термінові новини

Міноборони Росії опублікувало офіційне повідомлення, в якому звинувачує ЗСУ в обстрілі Запорізької АЕС.

У повідомленні йдеться, що було «три артилерійські удари по території Запорізької атомної електростанції та міста Енергодар, всього випустили 20 снарядів 152 мм».

“Обстріли вело один із підрозділів 45-ї артбригади українських військ з вогневих позицій у районі селища Марганець – на протилежному березі Кременчуцького водосховища (контролює Київ)”, – стверджує Міноборони РФ.

Повідомляється також про наслідки: на водневій станції на Запорізькій АЕС сталося факельне загоряння водню, пожежу оперативно ліквідували аварійні служби.

Також в результаті обстрілів в Енергодарі частково відсутня електрика і водопостачання, на Запорізькій АЕС знижено потужність енергоблока, що виробляється.

Тим часом українська влада вже опублікувала низку заяв, у яких звинуватили в обстрілі російських військових.

А МЗС України закликало світову спільноту вплинути на РФ, щоб звільнити ЗАЕС «заради безпеки всього світу».

«На тлі цинічної відеозаяви президента РФ на Оглядовій конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї про відсутність намірів РФ застосовувати ядерну зброю в Україні Росія вдалася до численних провокацій на ядерному об’єкті», – йдеться у заяві українського МЗС.

Тим часом “Енергоатом” повідомив, що росіяни внаслідок обстрілу АЕС серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус.

«Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Висока пожежна небезпека», – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.